středa 17. února 2016

Tak tady je "nějaká ukázka"...

Chtěli jste pořád nějaký důkaz o tom, že je něco z filmu hotovo, tak tady máte jasný důkaz, že nejméně 60 sekund filmu je sestříháno...


Hudba na 90% není definitivní, obraz na 50% je definitivní, natáčeno z monitoru na mobil v třesoucí se ruce je to zcela záměrně.

Ne, celý film nebude vypadat takto.

57 komentářů:

 1. Jaký je termín dokončení?
  a) do 1 měsíce
  b) do 3 měsíců
  c) do 6 měsíců
  d) do 12 měsíců
  e) do 24 měsíců
  f) fukafuckyou

  OdpovědětVymazat
 2. Jestli to celé bude vypadat takto, tak poteš koště.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anděl z ráje25. února 2016 16:31

   Nebude, von ten film bude vypadat jako to, co pouští na tom monitoru, on ti jen natočil ten monitor telefonem.

   Vymazat
 3. Podle toho co je na videu se soubor v lightworks jmenuje FINAL. Záznam začíná na čase 2:33 (viz 1. sekunda YT videa vlevo dole) a slider je dle screenshotu na 30% délky souboru FINAL. Po minutě (čas 3:33) je slider na pozici cca 40%. T.j. Soubor FINAL má tedy stopáž max. 9:00. K tomu je obraz na 50% definitivní.

  Stále nechá co je na tom tak těžké komunikovat alespoň 1x/Q donorům progress a klidně "lopatoidní" odhad finálního termínu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve všech svých závěrech máš pravdu, ale nevíš, že přibližně polovina tohoto Editu (ne souboru) je jen zvuk bez obrazu (devítiminutová skladba)! Takže jsi právě spočetl, že pokud je celý film obsažen v tomto editu, je dlouhý asi 5 minut. Gratulace.

   Vymazat
  2. Nikde jsem nespočetl jak je film resp. obraz dlouhý. Já jen konstatoval, že to co lze vidět na YB s názvem FINAL má cca 9 minut. A k tomu jsem dodal Tvou informaci o 50% definitivnosti (což mi spíš evokuje, že daná ukázka/obraz je na 50% OK než že máš 50%).

   Stále mě vadí zásadní věc, které ses vyhnul. Proč je tak těžké informovat dárce o progresu.

   Zatím mi to připadá jako sociologický projekt, který sleduje stupňující se reakce přispivatelů a za cca rok bude coming-out s tím, že se projekt ve skutečnosti jmenuje FUKAFUCKYOU a peníze jsou fffuč. A to celé to časosběrně točí Ttřeštíková.

   Vymazat
  3. A prosímtě, jak se takový progres počítá? Pokud jako procento definitivní footage z 90 minut, tak mám hotovo přesně nula procent filmu. Stačí to takhle?

   Vymazat
  4. Vymyslel sis vzorec. OK. Takže máme 0% hotovo a žádný předpokládaný termín dokončení. Je to Tvoje cesta. Máš právo si zvolit jakýkoliv styl komunikace včetně této.

   IMHO, komunikace je pro tento typ projektů (dárce>příjemce) základ. Jsem ochoten podpořit spoustu věcí, ale čekám od protistrany adekvátní a otevřenou komunikaci. Včetně špatných zpráv a mimořádek co posouvají termín.

   Z Tvé strany to vnímám jako vyhýbání se a mlžení. Motivy pitvat nebudu - jsou mi jedno. Zajímá mne výsledek.

   Závěr. Já osobně Ti už nedám ani korunu.

   Vymazat
  5. Pokud ti něco připadá na mé komunikaci neadekvátní a neotevřené, pokus se definovat, co. Třeba se z toho poučím a při příštím projektu vyberu mnohem víc!

   Vymazat
  6. adekvatni a otevrene, to zni jak roztazena vagina v sobotu na dydzine.

   Vymazat
  7. co vam pripada nefer na tom nablejt darcum na ruce a naplivat jim do ksichtu?
   chtel bych to videt natoceny a jsem ochotnej za to mozna platit

   Vymazat
 4. Primárně je otázka, kdo je konzument Tvé komunikace. Já psal důsledně MŮJ pohled a pocit. Pokud je můj pohled ve skupině Tvých donorů minoritní pak je níže uvedené nepodstatné.

  1) Četnost
  - 1x/2-4 měs. regulérně
  - mimo to provádět ad-hoc komunikaci (mimořádka, nové vážné riziko,...)
  2) Forma
  - blog OK
  3) Obsah
  - odhad rozpracovanosti (klidně po čtvrtinách nebo desítky %)
  - odhad finálního termínu s uvedením tolerance (klidně +- měsíc, kvartál nebo pololetí)
  - co se podařilo i nepodařilo za poslední kvartál
  - co se asi stane v dalším kvartále
  - aktuální hlavní rizika a mimořádky ohrožující termín, kvalitu,..
  - hlavní změny projektu (rozsah, kvalita)
  - pokud je to vhodné - bonbónky (screenshoty, ukázky,...)
  4) Otevřenost
  - komunikovat ad-hoc zásadní mimořádky a změny termínů a kvality
  - high-level zdůvodnění zásadních změn
  5) Detail
  - adekvátní míra detailu - pouze hlavní fakta, rizika, mimořádky
  - výše uvedené se dá sepsat stručně a rychle

  Obecně považuju za normální, že na počátku projektu jsou odhady +- autobus a pak se postupem upřesňují (nebo i posunují) s ohledem na to jak se daří, nečekaná rizika a mimořádky, zdraví, životní priority, atd.

  Dále je dobré zvážit zda se jedná o "projekt" s relativně uchopitelným vývojem a obsahem nebo "experiment", kde je minimální znalost vlastních možností, prostředí atd. V druhém případě bych komunikoval systém komunikace "punk" a "fuck-you" předem. A donor by předem věděl do čeho jde.

  Další podrobnosti jsou spíš na diskuzi face to face. Ale základ je ještě jednou nahoře. Komunikaci nastavit s ohledem na to, kdo ji konzumuje a jakou událost se jedná. Já popsal mé potřeby na podobný projekt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty vole ty musis bejt cerstve po skoleni v nejakym straslivym korporatu. Mas k tomu i grafi a vobrazki?

   Vymazat
  2. priklad toho, jak zajimave muze vypadat blogpost z progresu http://the-witness.net/news/2014/05/witness-friday-post-on-caseys-blog/ (+ odkazy uvnitr samozrejme, ktere miri na blogy clenu tymu)

   top that

   Vymazat
 5. Franto, děláš na tom "intenzivně" skoro 10 měsíců a máš hotovo je tak málo? To si děláš prdel, ne? S tím vysmíváš všem tě, kteří Ti věřili a poslali tobě i tvé přítelkyni tolik peněz... S tímhle lajdáckým přístupem a i s kvalitou tvé "miniukázky" nesaháš klukům ze Streamu a jejich videům "Bizarní Japonsko" ani po paty (a to tam byly taky jen 14 dní)! Cítím, že to bude ve výsledku pěkná blamáž...ale ty si to Franto za svůj arogantní a ignorantský dosavadní přístup ke svým fanouškům plně zasloužíš. Pýcha předchází pád, jak se říká...

  OdpovědětVymazat
 6. cywe, lidi to fakt sere?! Jednou film možná bude, a to je dobře.

  OdpovědětVymazat
 7. Je sranda, jak se tu anonymní filmoví producenti vztekají, že lid poslal Fuku do Japonska a Fuka posílá lid do prdele :-)

  Já nepřispěl ani korunu, takže berte můj komentář jako čistě informativní.
  Pokud si vybavuju, tak
  1) FF nikdy nesliboval nějaký termín uvedení do kin;
  2) tohle je prostě uber-homemade akce, takže s tím projektovým reportingem se jděte bodnout;
  3) FF to dělá "ve volném čase";
  4) stojí za tím FF a to je podle mě dostatečné záruka, že jednou ten film prostě bude

  Bod 4 platí pokud to celé není sociální experiment za asistence Třeštíkové, jak uvádí anonym ... což by ale FF přineslo jen větší slávu a obdiv ... takže taky dobrý! :-)


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se, pokud si dobře vzpomínám, tak Fuka ve své kampani při výběru peněz od lidí jasně uvedl, že z vybraných peněz mimo jiné zaplatí další lidi, kteří mu s tím mají pomáhat. To, že to neudělal a patlá se s tím lajdácky sám, ho usvědčuje z toho, že ty peníze radši použil pro soukromou potřebu, která s Japonskem nesouvisí a raději to dělá sám. V tom také tkví jeden z dalších možných pohledů na Fuku, co by lháře, který si nestojí za svým slovem a pohrdá svými fanoušky, kteří mu na to důvěřivě přispěli.

   Vymazat
  2. Coby se píše dohromady, Vy kreténe.

   Vymazat
  3. Pro mne je sranda, ze tu clovek co neprispel ani korunu kritizuje nekoho, kdo prispel a ma k veci potrebu vyjadrit osobni nazor/pocit. V kartach se pro takoveho kecala bez vkladu pouziva termin "kibic" a patri "pod stul".

   Jina se za mne jedna o vztah darce > prijemce, ktery dal verejny prislib neco dodat. Ja osobne nenapadam, ze to jeste neni hotovo. Ja napadam (pro mne) spatnou komunikaci v jake je projekt fazi (cca) a kdy je ocekavany konec (cca). Ale to jsem uz popsal nekolikrat a ten, kdo umi cist a nema potrebu manipulovat to, doufam, pochopi.

   Vymazat
  4. No, upřímně řečeno, ač jsem se Franty dřív zastával, tak Anonym(ové) maj pravdu, že by se Franta moh ozývat častěji, i kdyby to byla jen jedna dvě věty. Nemusí ukazovat žádnej pokrok, jen přispěvatelům pro klid duše.

   Vymazat
  5. Ještě jedna poznámka. Své názory jsem tu v tomto vlákně i v minulých postoval jako "anonym". Vlastně "Anonym". Ale anonymů je tu více. Přesto doufám, že pozornému čtenáři je jasno, které posty jsou moje a které ne.

   P.S. Na Marklaru je to horší.

   Vymazat
 8. Pro mne to asi bude příliš artové. Držím palce :-)))
  máti

  OdpovědětVymazat
 9. anonymum bych zasadne neodepisoval, kdo zna fuku, tak zrhuba tusi co od dokumentu muze ocekavat, ta ukazka vypada solidne, teda az na to nataceni mobilem, to uz mohl obetovat tu minutu na render

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty radši drž klapačku, protože ty sám jsi anonym. Nebo máš v občance jméno "Son1" pokrytče?

   Vymazat
  2. porad lepsi jako anonymove, kteri breci ohledne penez a na 99% do projektu nedali ani korunu

   Vymazat
  3. Tak to jsi vedle, já Frantovi důvěřivě poslal 1000 Kč, takže pokud i ty jsi do FF narval svým prachy, tak jsme na stejný lodi milý spolu-anonyme...

   Vymazat
 10. Mě ukázka přišla povedená nad rámec očekávání. Obraz včetně hudby (předpokládám, že vlastní).

  OdpovědětVymazat
 11. Mám tě rád, Franto, přispěl jsem, ale:

  1) ukázka nuda
  2) nauč se psát už ty procenta: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=785 (3. bod) - zkráceně: 40% se čte jako 40procentní. 40 % se čte jako 40 %.

  OdpovědětVymazat
 12. No, super. Kdyby tohle vyskočilo loni v září, bylo by to skvělý.

  Když jsem viděl, že se chystá Fukafutokyu, váhal jsem, zda přispět. Ale jsem moc rád, že jsem to neudělal. Protože teď bych měl moc silný pocit, že si se mnou někdo vytírá pr*el.

  Tak za rok u další miniukázky! A třeba za deset let na premiéře!

  OdpovědětVymazat
 13. vdaka, bavim sa vyborne. Samozrejme, ze to nemam ako dokazat ale presne toto som predpokladal uz ked fuka zbieral prachy na svoju dovolenku s frajerkou pod zamienkou, ze natoci film z japonska.
  Nechapal som, ze mu niekto poslal peniaze a nechapem, ze existuju ludia ktori su tak blbi, ze nevedia odhadnut na zaklade toho ako sa fuka roky sam prezentuje co asi bude nasledovat. Tak si to uzivajte blbeckovia, ja si to uzivam naramne ;)

  OdpovědětVymazat
 14. FF je takovy Kanye West ceskeho internetu

  OdpovědětVymazat
 15. Cokoliv Fuka udělá nebo si od někoho necha za peníze na tom filmu udělat, snižuje jeho profit.
  Poučení z toho plyne že platit nekomu celou částku předem je pitomost. Ať už se jedna o zedníka co si od něj necháváte předělat koupelnu nebo o vyhaslou internetovou celebritu co si os vás nechala zaplatit dovolenou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom musi bejt spousta penez, potu a studia. Jinak si nedovedu vubec predstavit jak lze dospet k takove velkolepe analyze.

   Vymazat
 16. Kojanyskaci se syntakem za ktery by se nemusel stydet ani porad magion. Krasa. Take je obecne znamo jak takove onanie-montaze bavi divaka. Doufam ze ty tepy velkomesta protahne na celejch 9 minut aby se v kine bylo kdy jit vycurat.

  OdpovědětVymazat
 17. fuka na to sam neni, protoze za vybrany penize si tam vezla prdel(e) i forbestie. slusnej clovek by tedy pravem ocekaval, ze na filmu budou makat oba. jinak mohla forbeska zustat doma a fuka by mel vic penez na postprodukci. takze argument "sam" je FAIL. FUCKYOU

  OdpovědětVymazat
 18. Niekto tu v reakcii na iného komentár napísal:

  "Mýlíte se, pokud si dobře vzpomínám, tak Fuka ve své kampani při výběru peněz od lidí jasně uvedl, že z vybraných peněz mimo jiné zaplatí další lidi, kteří mu s tím mají pomáhat."

  Len na potvrdenie odcitujem a stačí si kliknúť na Startovac, kde pri sume, ktorú vybral uviedol (kapitálky som dal ja):

  PO NÁVRATU VYNALOŽÍM VEŠKERÉ SVÉ SCHOPNOSTI (I SCHOPNOSTI JINÝCH SCHOPNÝCH LIDÍ), aby ze syrového natočeného materiálu vzniklo něco, co má hlavu a patu, humor, a především - není to nudné.

  A ďalej sa tu neoplatí stále spomínať sociálny experiment, kedže k tomu tiež vo F.A.Q. uviedol (opäť som dal kapitálky ja):

  Je to celé vtip? - Výsledný film by měl být vtipný, ale tato stránka a CELÁ AKCE ROZHODNĚ NENÍ vtip / SOCIÁLNÍ EXPERIMENT / podvod typu "Český sen".
  ______
  Ja osobne sa však vrátim k môjmu komentáru, týkajúceho sa:
  "Mám z Japonska přibližně šestnáct hodin videa a audia v asi 2400 souborech."

  "Ak som dobre počítal, tak 16 h v 2400 ("video/audio") súborov dá dĺžku priemerne 24 s na "súbor"."

  "Ne, je to tak v poradku, spousta videi ma jen par sekund. Audio souboru je jen asi 20."

  A začiatok (pôvodného) projektu znie:
  "Dostal jsem nápad natočit netradiční celovečerní cestopis z Tokia."
  No, povedal by som, že celovečerný bude odkazovať aj na stopáž, aj keď priznávam, že neviem, koľko minút by to malo akože byť a či moja predstava o cca 90 minutách tomu pri "cestopise" zodpovedá.

  Osobne si však neviem predstaviť najmä, že to bude môcť mať nejakú aspoň trochu serióznu koncepciu, alebo smerovanie. Pri absencii dlhších záberov sa z toho hádam stane iba zlepenec so strihom, ako zo zlého akčného filmu.

  OdpovědětVymazat
 19. Riadna diskusia toto do pice. Revem!

  OdpovědětVymazat
 20. No čekal jsem něco osobitějšího než pársekundový sestřih záběrů Japonska, který mohl natočit kdokoliv. :) Jasně, chápu, že datum premiéry nebylo stanoveno. Ale přece jen na tom Fuxoft nedělá zadarmo. Dostal od fanoušků nemalý peníze (který by záviděl lecjaký dokumentarista) a vlastně je dostává dál v pravidelných měsíčních dávkách. Takže zároveň chápu rozhořčení lidí, co přispěli. Když někdo do něčeho vloží svoje peníze, tak se určitě nespokojí s odpovědí: "nechci nic prozrazovat, nevím, kdy to bude hotové". Ono to pak skutečně vypadá, že si Fuxoft většinu těch peněz nechal pro osobní potřeby a věnuje se tomu, jen když má zrovna chvilku času. Navíc nění na škodu najmout si profesionála, který ví, co dělá (obzvlášť, když ho nemusím platit z vlastní kapsy, ale z kapes fanoušků), než se s tím rok patlat sám s falešným pocitem, že je to pro mě finančne výhodnější. Ale kdo ví, třeba v sobě Fuxoft objevuje umělce a z toho všeho nakonec vzejde obrovské veledílo ve stylu Koyaanisqatsi. Nějakou deadline by si ale stanovit měl, nebo mu už příště nikdo žádný peníze nedá :) Každpádně, držim palce a doufam, že to dodělá! :)

  OdpovědětVymazat
 21. No čekal jsem něco osobitějšího než pársekundový sestřih záběrů Japonska, který mohl natočit kdokoliv. :) Jasně, chápu, že datum premiéry nebylo stanoveno. Ale přece jen na tom Fuxoft nedělá zadarmo. Dostal od fanoušků nemalý peníze (který by záviděl lecjaký dokumentarista) a vlastně je dostává dál v pravidelných měsíčních dávkách. Takže zároveň chápu rozhořčení lidí, co přispěli. Když někdo do něčeho vloží svoje peníze, tak se určitě nespokojí s odpovědí: "nechci nic prozrazovat, nevím, kdy to bude hotové". Ono to pak skutečně vypadá, že si Fuxoft většinu těch peněz nechal pro osobní potřeby a věnuje se tomu, jen když má zrovna chvilku času. Navíc nění na škodu najmout si profesionála, který ví, co dělá (obzvlášť, když ho nemusím platit z vlastní kapsy, ale z kapes fanoušků), než se s tím rok patlat sám s falešným pocitem, že je to pro mě finančne výhodnější. Ale kdo ví, třeba v sobě Fuxoft objevuje umělce a z toho všeho nakonec vzejde obrovské veledílo ve stylu Koyaanisqatsi. Nějakou deadline by si ale stanovit měl, nebo mu už příště nikdo žádný peníze nedá :) Každpádně, držim palce a doufam, že to dodělá! :)

  OdpovědětVymazat
 22. Vyjádřím se k jediné větě: "Dostal od fanoušků nemalý peníze (který by záviděl lecjaký dokumentarista) a vlastně je dostává dál v pravidelných měsíčních dávkách." Ne, v pravidelných měsíčných dávkách dostávám peníze za psaní FFFILMu. Který stále píšu. Na tvorbu FUKAFUTOKYU nedostávám "pravidelně měsíčně" ani halíř.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no a to bud len rad ze nie, pri tvojej dusevnej a pracovnej moralke a hlavne sposobe ako komunikujes s ludmi, ktori ti dali doveru a peniaze, by to mohlo dopadnut aj velmi dobrodruzne a akcne.
   Ale na druhej strane skoda, ono by ti to prospelo ....

   Vymazat
 23. wow. shibuya crossing zrychleně. wow.

  OdpovědětVymazat
 24. Nepřispěl sem, ukázka se mi líbí.

  OdpovědětVymazat
 25. Nepřispěl sem, ukázka se mi nelíbí. Citim se jako vítěz.

  OdpovědětVymazat
 26. Fuka posral fanousky! Sok! Vime prvni!

  OdpovědětVymazat
 27. přispěli jenom čuráci, a tohle je jejich trst, za to, že jsou čuráci .. ps. vy opravdu věříte, že fukovi někdo posílá za fffilm prachy? - jste jeste vetsi curaci, generuje si ty vypisy skriptem sam, debil, kterej v padesati mrda cokla do prdele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento post toho rekl hodne o Tobe a malo o Fukovi.

   Vymazat
  2. no porad toho rekl zdarma vic nez fuka svym celovecerakem o japonsku

   Vymazat
 28. Na FFF Fuka nejdřív napíše, pak dostane peníze a funguje to. Teď se jenom ukázalo, že opačně to nefunguje, pro startovače a podobné akce Fuka skončil, pokud nejsou jeho fanoušci úplní debilové. Ani zajímavý film zítra by to už asi nezachránil, krom toho ani nehrozí. Pokud to bude katastrofa (jak naznačuje počet versus stopáž videí), bude se mu mnohem hůře kritizovat filmy na FFF - filmový kritik by nikdy neměl točit, Fuka tu chybu málem udělal, ale jak to vypadá, tak se na poslední chvíli vzpamatoval - takže žádný film nebude, milánkové.

  OdpovědětVymazat
 29. Františku, chápu, že není možné uvést jedno číslo, které by uvadělo progress. Co takhle udělat nějaký TODO list případně backlog a u každé položky vézt status NEW, IN PROGRESS, DONE. A pak by bylo trochu transparentnější a byl by vidět nějaký posun. Backlog by na jednu stranu ubýval, jak se položky dodělavali a na druhou stranu přibýval, pokud se objeví nové. Aspoň by bylo vidět, že něco na tom děláš.

  OdpovědětVymazat
 30. Proč sem na tento ani jednou za 10 měsíců nepřispěla redaktorka prestižního Forbes magazínu Zuzana Krajíčková, když je tady na blogu vedena jako další přispěvovatelka a když se nad ní podobně jako nad Frantou začínají snášet obvinění (alespoň z morálního hlediska) ze zpronevěření části peněz, které byly vybrány pro tvorbu Japanfilmu?
  P.S. Mám na mysli tu část peněz, kterou Fuka (a potažmo mezi řádky i Krajíčková) na Startovači slíbili využít na zaplacení dalších lidí (semi či full profíků), kteří mu s projektem měli pomoct. Tím, že nakonec tento slib oba aktéři nesplnili a ty peníze si Krajíčkovou nechal pro vlastní potřebu, se podle mě nejen dopustili uvedené zpronevěry, ale zároveň okradli fanoušky o to, aby výsledný film mohli vidět hotový v rozumném termínu. Je přeci jasné, že pokud má Fuka a jeho přítelkyně Krajíčková po 10 měsících hotovo jen 90s z celovečerního filmu, tak asi těžko může stihnout film dokončit v termínu alespoň rok od doby, kdy ten projekt započali dělat. Prosím Fuku a Krajíčkovou o vyjádření. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 31. Franto, začínají tady koukám padat i vážná obvinění. Měl by jsi se k tomu vyjádřit. Mám tě rád, fandím ti, ale i mě samotného začíná tvoje chování negativně udivovat. Lidi začínají být tady stále více a více nespokojení a začíná se to bobtnat jako valící se sněhová koule. Koneckonců, tenhle post má po 14 dnech už 53 převážně kritických komentářů, to snad hovoří za vše. Docvakne ti to už Franto konečně, co jsi svým dosavadním (ne)konáním způsobil?! Držím pěsti, že svoji čest nakonec přeci jenom uhájíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Valící se sněhová koule se nebobtná!

   Vymazat
 32. Thanks for sharing, nice post!

  Tìm hiểu dịch vụ nhận đặt mua hàng xách tay mỹ hà nội uy tín, giá rẻ hay đặt hàng mỹ hà nội ở đâu uy tín, hay bài viết order web mỹ hà nội ở đâu tốt nhất và tìm hiểu hàng xách tay mỹ là gì và cách mua hàng xách tay Mỹ.

  OdpovědětVymazat

POZOR! Zdejší diskusi čtu zřídka. Pokud chcete, abych reagoval, tak viz: http://www.fffilm.name/2018/09/jak-diskutovat-o-filmu.html