čtvrtek 7. ledna 2016

Ne, nezpronevěřil jsem vaše peníze

Ne, nezpronevěřil jsem vaše peníze, na filmu průběžně pracuji a ne, nevím, kdy bude hotový.

Skládání soundtracku
Kdybych vaše peníze chtěl zpronevěřit, nedělal bych to tak, že budu hrát mrtvého brouka, ale vymyslel bych si nějakou důvěryhodnou historku (například že jsem umřel).

Věc se má tak, že NECHCI sdělovat podrobnosti o obsahu, formě a jiných aspektech svého filmu, protože A) se mnohé z toho ještě může změnit a B) nechci vás připravit o překvapení.

Chápejte prosím, že nevěnuji 24 hodin denně 7 dní v týdnu práci na filmu. A dělám na něm víceméně sám. Tak si to srovnejte s dobou, jakou trvá udělat průměrný český televizní dokument, a v kolika lidech...

P.S: Aby bylo jasno. Rozhodně si tento příspěvek nevykládejte tak, že "už je to skoro hotové, jenom Fuka dodělává hudbu".

55 komentářů:

 1. Sám jsem se chtěl už začít ptát. Furt se ještě docela (ale míň než na začátku) na dokument těším.

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem myslel, že někdo, kdo tam jezdí tak často, si napíše scénář. Nebo si ten scénář píše během cesty. A se scénářem to muselo být za dva měsíce sestříhané, pokud se nevyberu kokotský program, který vypadá kůl, ale prd s ním umím. A za další měsíc (nebo dva) ozvučené i s hudbou.
  Ovšem 16 hodin chaosu ve 2,4k souborů, to je amatérská cvakařina a dá práci to dotáhnout.
  Chci říct: pořád se těším, že to bude prima film, jen si nemyslím, že na to měl někdo přispět korunou a pak čekat, jak to dopadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amatérská cvakařina a do toho těžká zvukařina...

   Vymazat
  2. "to je amatérská cvakařina"

   No jelikoz FF neni filmovy profesional (reziser, scenarista, strihac, kameraman, zvukar, kaskader...)
   a natacel turisticky filmecek, co jineho by to melo byt, nez to amaterske neco?

   Ja napriklad nevim, co v cestine znamena slovo "cvakařina" a vsadim se, ze to nevi 99.9% cesky mluvicich lidi.

   Vymazat
  3. Tady se musím Fuxofta zastat. K dokumentu nelze napsat podrobný scénář (jako k hranému filmu). Dokumenty dostávají finální podobu až ve střižně, kde může dojít k výrazným změnám původní představy. Chápu tedy, že je třeba si s tim materiálem trochu pohrát, což musí být pro člověka, který v tom není zběhlý, náročně. Proto bych poradil přivolat na pomoc někoho zkušeného. Tím se ta práce značně zrychlí a zkvalitní. Myslím, že 150 tisíc není málo peněz. Ale to už je na Fuxoftovi, jak je využije.

   Vymazat
 3. Jinymi slovy: neslibuju film ani do deseti let.

  OdpovědětVymazat
 4. Já si koupil magnetku na lednici, jaká zpronevěra? :-)

  OdpovědětVymazat
 5. O to, že to chvilku zabere asi nejde. Spíš by mohla sem tam proletnou zprava typu:"jo film se dělá, stříhal jsem prvních pět minut... fuška!". A hned by to bylo o něčem jiném.

  OdpovědětVymazat
 6. asi rada pro ty další, co budou chtít vybírat veřejné peníze na nějaký projekt, jak to nedělat > já mlčím, držím Frantovi palce!

  OdpovědětVymazat
 7. Každý, kdo točí videa na Youtube a dává si na nich oprvdu hodně záležet, moc dobře ví, kolik je s tím práce. Dvouminutové video může zabrat 10 hodin čistého času, jen to hvízdne. Takže se na to dívejte tak, že Franta na filmu pracuje hodinu denně, za 14 dní má hotovou 1 minutu, za 140 dní 10 minut a za 1400 dní bude mít hotový dvouhodinový film. Jednoduché počty ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Souhlasím. Se střihem je hodně práce. Ale já kdybych na to dostal takový peníze, tak na tom nedělám hodinu denně, ale 10 hodin denně :)

   Vymazat
 8. Těším se moc! Jen to Františku vymazly. Až to bude, tak to bude. Hlavně, že to bude! ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Navrhuji film přejmenovat na Fuka Nukem Forever

  Do roku 2024 to odkoupí Weinstein, celé přetočí a do hlavní role obsadí Setha Rogena... máme se na co těšit

  OdpovědětVymazat
 10. Tak nezlobil bych se, kdybys jednou za cas aspon napsal update zhruba z jak velky casti to mas hotovy :) At je ten progres videt, I kdyz pomalej.

  OdpovědětVymazat
 11. Myslím, ze kdyby clověk s IQ154 chtěl zproneverit penize, udela to tak, ze lidem za statisíce korun slíbí cestopisny dokument, ktery nedoda a bude hrat mrtveho brouka, a svoji obhajobu postavi na tom, že kdyby byval chtěl zproneverit penize, nedělal by to tak, že bude hrát mrtvého brouka, ale vymyslel by si nějakou důvěryhodnou historku (například že umřel).

  OdpovědětVymazat
 12. pozaduji vic rozhorcenych reakci platicich picusku! anebo at sou jejich skreky aspon v podkresu zvukovy stopy
  nic si neslibujem, bratri!

  OdpovědětVymazat
 13. "Kdybych vaše peníze chtěl zpronevěřit, nedělal bych to tak, že budu hrát mrtvého brouka, ale vymyslel bych si nějakou důvěryhodnou historku (například že jsem umřel)." ... naopak!!! udelal bys to presne jak naznacujes v recenzi hateful eight, tozn. hral bys mrtveho brouka a na vytky bys reagoval "dyt bych preci nehral mrtveho brouka"!

  OdpovědětVymazat
 14. Hned jsem klidnější, i když těch deset barevných čtverečků může představovat prakticky cokoli.

  OdpovědětVymazat
 15. Jenže kolik to dostane asi procent hodnocení, když Hateful Eight dostal stejně jako Kobry a užovky?

  OdpovědětVymazat
 16. Účast Ennia Morriconeho na tomto projektu je nejistá, takže termín "Fuka dodělává hudbu" může znamenat v lepším případě stylové vykrádání OST z Pac-Mana.

  OdpovědětVymazat
 17. Naslibovat, zinkasovat, utratit, neudělat => Profit.
  Cokoliv navíc profit snižuje. Hlubší filozofii za tím netřeba hledat.

  OdpovědětVymazat
 18. Neděkuji za (ne)vysvětlení.

  Za mne si odnáším toto:
  - nemám ani náznak finálního termínu
  - dozvídám se expost, že si to mám srovnat s dobou, jakou trvá udělat průměrný český televizní dokument - což jsem nevěděl v době, kdy jsem přispíval

  Závěr pro mne - ztráta důvěry => ode mne v budoucnosti ani floka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud potřebuješ vědět přibližný termín dokončení, proč jsi proboha přispíval na něco, u čeho jsi ho nevěděl?

   Vymazat
  2. Občas dělám věci věci na základě důvěry. A hodlám v tom pokračovat i v budoucnosti.

   Ale jinak jak píšu výše - už jsem se poučil.

   Vymazat
  3. Tak v tom případě tě mohu uklidnit a ujistit, že i nadále stoprocentně platí všechno, co jsem v souvislosti s tímto projektem kdy slíbil.

   Vymazat
  4. Já nenapadám neplnění slibů, IMHO termín si nikde neslíbil.

   Vyjádřil jsem nelibost nad tím, že ani po cca 8mi měsících po Tvém návratu neznám stav projektu nebo očekávaný (klidně velmi hrubý) termín dokončení.

   Měl jsem očekávání, že "akcionář" projektu si takovou informaci zaslouží. Ale to je můj osobní problém, který jsem si už vyřešil - lessons learned.

   Vymazat
 19. No, já myslím, že kdyby záměrem FF bylo zpronevěřit peníze, a tím se v "Cloudném" světě v podstatě zasebevraždit, tak to neudělá za nějakých 100000 (nechci spekulovat o ceně morálky).
  A rozhodně nechápu, všechny, kteří si stěžují, že to ještě není. Já osobně jsem do donátorství šel s tím, že jsem si řekl, že když to bude za rok, tak je to přiměřený čas (Řím nevznikl za jediný den), ale když to bude trvat déle, tak to není nic proti ničemu. NIKDY nebyl termín ani naznačen, ale tomu, že to bude prostě věřím.
  A kdyby chtěl FF zavřít ústa všem stěžovatelům, tak vezme 1/8 všech útržků, které posbíral, "slepí" je náhodně za sebe, doplní nějakým komentářem z patra a tím by dostál slibu. Ale takto to doufám nedopadne, to bych se cítil být podveden já. Já si raději počkám, až to bude udělané tak, aby s tím FF byl sám vnitřně spokojen.
  Franto, držím palce.

  OdpovědětVymazat
 20. To je dobrá zpráva, že už zbývá jen dodělat hudbu.

  OdpovědětVymazat
 21. Fuka nejspíš zjistil, že je línější, než čekal. A vzhledem k tomu, že právní stav věci je takový, že "akcionáři" si můžou stěžovat tak leda na lampárně, tak se podle toho chová.

  Takový Viktor Kožený komunitního financování. Prostě malý flashback do 90.let, kam Fuka beztak patří a odkud se doposud mentálně nevyhrabal.

  By mne zajímalo, jak by asi sankcionovali pana Fuku na nějakém velkém crowdfundingovém serveru. Zda v tam mají háčky na takové ptáčky. Počítám že na na startovači Fukova kámoše "Červa" se nic dít nebude.

  OdpovědětVymazat
 22. Tyvole Anonyme, to je úroveň. Nemáš ponětí, jak pracný je takový projekt a obtěžuješ lidi těmahle zvratkama.

  OdpovědětVymazat
 23. dobre sa bavim, fuka nesklamal.

  OdpovědětVymazat
 24. Teď to nemůže dát ven i kdyby to bylo hotový. Před udílením filmových cen by byla konkurence v ohrožení. To se snad ještě nikdy nestalo aby jeden člověk dostal cenu za hlavní roli, režii, kameru, scénář, střih, hudbu, cizojazyčný film, komedii a ještě si udělá titulky.

  OdpovědětVymazat
 25. Tak doufám, že film bude do konce Q1 2016

  OdpovědětVymazat
 26. Není to zdaleka první crowdfunding, do kterého jsem vlez, 8 měsíců je pořád ok. jinde mne to stálo víc peněz, trvalo to o ždibec déle, ale i výsledek stál za čekání.

  Jinde mne to zas stálo velmi podobně, ale ani po několika letech ještě není hotovo i když progress je vidět a stále se na výsledku pracuje.

  V klidu si počkám další půlrok, nebo rok. Jen když výsledek bude vypiplanější (pochopitelně v rámci toho, co FF plánuje). Není kam spěchat.

  Ad stylově vykradená hudba z PacMana ... proč ne? Františku - znáš 8 bit skladby od autora Yerzmyey? (Brutal And Aggressive) To jen tak pro ilustraci, co se dá na osmibitech zahrát. Ennio Morricone na AY-3-8912? Beru všemi deseti :-)

  Btw... bacha na to, že i v tuto chvíli může sedět nějaký intelektuál vedle vás.

  OdpovědětVymazat
 27. Looking forward for fukalikejapanicetrip....

  OdpovědětVymazat
 28. Já jsem sice nepřispíval, ale už by to mohlo být Franto. Snad se hudba už blíží k finiši a premijéra bude co nevidět.

  OdpovědětVymazat
 29. Na startovači nikde nemohu najít, kde mám přispět Frantovi na letošní dovolenou... může mi někdo hodit link?

  OdpovědětVymazat
 30. Už se o tom píše http://prntscr.com/9rrvky

  OdpovědětVymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 32. nesmelo odhadujem, ze toto tu dopadne ako kniha k Lua ked Frantisek za prvy mesiac v nadseni napisal 18 stran, cervenym nezabudol pripisat, ze na nej stale pracuje a aby sme z pripadnej vdacnosti poslal prachy a nasledne 3 roky do nej nepridal ani ciarku.
  Skoda, no chlapec mas dobre napady len keby si to bol schopny aj dokoncit. Ty by si potreboval nejakeho ukoncovatela ;)

  OdpovědětVymazat
 33. Ty Fukovy standupy o tom jak programoval 8 bity, jak mu strejda z Ameriky posílal počítače a pod. se posledních deset patnáct let už moc nevyvijely.
  ted k tomu muže přidat úvahy o filmovém střihu na Linuxu, komponování filmového hudby a pod. Sice pravděpodobně žádný film nevznikne ale bude počítám deset let o cem blabolit.

  OdpovědětVymazat
 34. Tento článek by mohl panu Fukovi pomoci zdárně jeho filmový projekt dokončit.

  Deset nejlepších zdarma dostupných editorů pro střih domácího videa

  http://technet.idnes.cz/strih-videa-cxm-/software.aspx?c=A160120_194035_software_dvr

  OdpovědětVymazat
 35. Co takhle udělat sbírku na nějaké profíky, kteří to dotáhnou? Michal David má teď třeba prostor ...

  OdpovědětVymazat
 36. Fuka místo práci na filmu raději venčí zase své psy v Lidicích a nechává je srát na pietní hroby... Může to být vůbec pravda?

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/373126/hnus-v-lidicich-na-hrobech-se-vali-psi-vykaly-neukazneni-navstevnici-nici-pietu.html

  OdpovědětVymazat
 37. Žádný termín si Franto samozřejmě neslíbil, ale nemůžeš se divit že lidi, kteří na to přispěli, mají nějaká očekávání. Jako rozhodující vidím faktor jakou mírou si chopný/chceš na filmu pracovat. Ve víře optimistického nadšení mohli na začátku lidé nabýt dojmu, že jakmile se vrátíš vrhneš se na to, a budeš na filmu pracovat v každé volné chvíli a teď střízliví, protože to vypadá že se tomu věnuješ jak se ti chce když zrovna nemáš něco lepšího na práci. Nechci tě soudit, ale upletl sis na sebe bič a byť můžeš všechny posílat někam, protože alibi sis vytvořil neprůstřelné, nemyslím si že je rozumné si takto hrát s lidma, kteří tě tolik podpořili.

  OdpovědětVymazat
 38. Vzhledem k tomu že pan Fuka ať už záměrne nebo omylem nikdy ani náznakem neslibil žádný termín takže muže klidne padesát let tvrdit že je všechno ok a v souladu se vším co na začátku říkal, nejedna se tedy o zpronevěru.
  To co udělal vy se dalo nazvat spíše prechytraceni. A to trikem na úrovni studenta prvního stupně základní školy.

  OdpovědětVymazat
 39. Zadam Te o termin, kdy bude film hotov.

  OdpovědětVymazat

POZOR! Zdejší diskusi čtu zřídka. Pokud chcete, abych reagoval, tak viz: http://www.fffilm.name/2018/09/jak-diskutovat-o-filmu.html