čtvrtek 5. března 2015

Stříhání a nová "kombo" odměna: Poděkování + vstupenka

Na vaše četné žádosti jsem na stránku projektu přidal novou odměnu, která vám umožní mít poděkování v titulcích, zúčastnit se premiéry a ušetřit oproti původní ceně těchto dvou samostatných odměn (300 Kč + 666 Kč).

Několik lidí a organizací mi již nabídlo různou výpomoc, od zapůjčení techniky až po odvoz na letiště luxusním autem!


Já se mezitím začal učit stříhat - úplně poprvé v životě. Bude zajímavé sledovat, jestli se do návratu z Japonska naučím dostatečně stříhat, abych něco podstatného vytvořil sám, nebo zda budu muset muset vše stříhat profík pod mým velením. Zkouším to v programu Lightworks, ve kterém pracuje m.j. oscarová Thelma Schoonmakerová a který je legálně k dispozici zdarma (s mírnými omezeními, jako formát výsledného renderu), a to i pro Linux (ale vyžaduje hardware, který na svém hlavním počítači nemám, takže zatím pracuji na vypůjčeném laptopu). Zatím to moc nechápu, ale když to pochopila 75letá důchodkyně, dokážu to taky!

No a kromě toho mi dnes ukradli batoh s různými kusy drahého hardwaru, klíči, doklady a psími náhubky. FML...

14 komentářů:

 1. Františku, dotaz trošku mimo. Nemáte někde zálohu videí z vaší přednášky o Japonsku ve Fanbase? Muvi.cz už nefunguje a byla by škoda, aby tohle zmizelo v propadlišti dějin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohuzel ne, samotny bych to rad mel, ale netusim kde je tomu konec.

   Vymazat
  2. Františku, mám jedno pravidlo. Když se Ti na netu něco líbí, tak si to stáhni, nemusí to tam být věčně. Přednáška se mi líbila. Dočasně ji ze svého archívu ke stažení vystavuju zde: http://1drv.ms/1yISnTs
   Pajas

   Vymazat
  3. Anonym: To je SUPER! Dám to na svůj YouTube a rád ti poděkuju jménem

   Vymazat
 2. Dobrý den, sbírám magnetky, rád bych měl i z Jap navíc od FF, nechcete ji vytvořit jako další odměnu? Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to je "magnetky"? Jako magnety na ledničku z Japonska? Nebo magnety na ledničku s názvem filmu??

   Vymazat
  2. Magnetku na ledničku z Tokia. Např. toto http://www.ebay.com/itm/TOURIST-SOUVENIR-Resin-3D-FRIDGE-MAGNET-Fujiyama-Tokyo-Japan-/251754907154

   Vymazat
 3. Dobrý den,
  rád projekt podpořím a rád bych se zúčastnil projekce v kině. 666 Kč je ale na moje studentské poměry docela hodně (musím často oželet např. koncerty v této hodnotě). A jelikož to vypadá, že projekt bude mít úspěch a zároveň o odměnu v podobě vstupenky není takový zájem, chci se zeptat, zda neuvažujete např. o zlevnění odměnových vstupenek (těm, co už si je zaplatili dát třeba dvě)? Nebo ta premiérová projekce bude obsahovat něco extra (besedu, předvádění japonských bizarních hraček), že má vstupenka takovou hodnotu? V tom případě bych na vydání této částky změnil pravděpodobně názor. Nebo pokud se podobně zdráhá více lidí (a přitom má projekt takovou odezvu), co třeba udělat něco jako "VIP" projekci (s besedou atp.) a pak ještě pár "běžných" projekcí za lidovější cenu?

  Děkuji předem za odezvu!

  P.S. Každopádně zůstávám vaším velkým fanouškem a přeju zdařilou cestu a hodně zdaru s postprodukcí i se všemi dalšími projekty včetně nesmrtelného FFFILMu ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Predevsim: Odmeny, u kterych se uz aspon jedna prodala, NEMOHU UZ MENIT. Tak je ten system udelany. Jestli po vybrani zakladni castky (99000) je mozne nejak odmenu "upravit", ze treba vyherci dostanou vic, nez v ni bylo uvedeno, to musi projednat s provozovateli. Nechci, aby se pak kdokoliv citil osizen ("Ja jsem si zaplatil X, nekdo jiny si zaplatil Y a ted najednou dostava dve Y!")

   Vymazat
  2. 666,- za kino, abych v titulcích viděl jména socek, co nemají 666,- na kino.

   Vymazat
 4. Jenže free verze neumožňuje renderovat Full HD, jen 720p - tak bacha na to.

  OdpovědětVymazat
 5. 600 za listek jo ! to se posral

  OdpovědětVymazat
 6. Full HD umožňuje BlackMagic DaVinci Resolve Lite

  OdpovědětVymazat
 7. Je důležité, aby nezapadly 2 jednoduché, slušné a věcné otázky. Přesně ty 2 otázky, které Fuku neuvěřitelným způsobem naštvaly (nasraly) a vyprovokovaly k cenzuře blogu, k výmluvám, k vymýšlení nových Fukopravidel a k urážlivým, ublíženým a plačtivým výlevům. Přesně ty 2 otázky, na které se Fuka bojí odpovědět!

  Tedy sem s nimi:

  1) Kdy jsi naposledy pracoval na tvorbě filmu FUKAFUTOKYU a o jakou šlo konkrétně činnost?

  2) Kolik času jsi v časovém období červenec 2017 az únor 2018 tvorbě filmu FUKAFUTOKYU cca věnoval?

  OdpovědětVymazat

POZOR! Zdejší diskusi čtu zřídka. Pokud chcete, abych reagoval, tak viz: http://www.fffilm.name/2018/09/jak-diskutovat-o-filmu.html